zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie zdjecie

Centrum Handlowe "Galeria Mazur"


Oficjalne otwarcie odbyło sie dnia 27 lipca 2013 r, natomiast otwarcie dla kupujących odbyło sie 12 sierpnia 2013 r. Oto foto relacja z otwarcia "Galerii Mazur".

Jest to obiekt budowlany z myślą o udostępnieniu mieszkańcom Szczytna i okolic, miejsca w którym zakupy staną się przyjemnością. Charakterystyka obiektu wyposażonego w 50 lokali handlowo - usługowych, usytuowanych na 1400 m2 powierzchni użytkowej - spowoduje, że każda wizyta w Galerii pozwoli swobodnie połączyć przyjemne z pożytecznym. Założenia funkcjonalne Galerii dzielą obiekt na kilka części z których najważniejsze to stanowiska do sprzedaży artykułów spożywczych zlokalizowane na parterze oraz stanowiska do handlu innymi artykułami przemysłowymi zlokalizowane w pozostałej części obiektu. Powierzchnie lokali handlowych odzwierciedlają obecne zapotrzebowanie do prowadzenia działalności usługowo handlowej. Powierzchnia użytkowa lokali od 20m2 do 60 m2, wyposażenie standardowe w skład którego wchodzą oświetlenie, ogrzewanie, monitoring, pełne wyposażenie sanitarno-socjalne oraz wyposażenie ponadstandardowe takie jak schody ruchome oraz winda w obiekcie a także zabezpieczenie techniczne obiektu w postaci instalacji przeciwpożarowej, oddymiającej, dodatkowego agregatu prądotwórczego - tworzy swoisty przyjazny klimat zarówno dla osób handlujących jak i korzystających z obiektu.

Obiekt wyposażony jest w schody ruchome jak również w windę. Przy tym obiekcie znajdować się będą, dla klientów miejsca parkingowe.

Dodatkowo w celu umożliwienia swobodnego korzystania z całego obiektu, konstrukcja hali pełni funkcję obiektu "bez barier". Umożliwiamy swobodną komunikację osobom starszym, osobom niepełnosprawnym oraz z małymi dziećmi w wózkach. Zamontowane schody ruchome oraz przestrzenna winda towarowo osobowa, w pełni podkreślają charakter obiektu i możliwości komunikacji zarówno osobom młodym, sprawnym fizycznie jak i osobom starszym oraz z dziećmi. Wokół Galerii wykonane będą place dojazdowe z wyznaczonymi miejscami parkingowymi oraz ciągi komunikacyjne w postaci chodników z wyznaczonymi miejscami przyjemnego odpoczynku na ławeczce w cieniu przyjaznej zieleni.

Lokalizacja obiektu - bliskość dworca PKP, PKS oraz Centrum Miasta stawiają Galerię Mazur na pierwszym miejscu wśród obiektów handlowych na terenie miasta Szczytno. Bezpośrednia bliskość targowiska miejskiego ułatwia wykonywanie codziennych czynności związanych z prowadzeniem gospodarstw domowych, a czas spędzony w Galerii sprawi, że obowiązki staną się przyjemnościami.

Proces realizacji inwestycji przebiega bardzo sprawnie. Inwestorem jest Spółdzielnia Pracy Hurtowo-Handlowa "Rolnik' w Szczytnie, koszt tego przedsięwzięcia to 7,4 mln. zł.